Czech  English

Trénink českých reprezentantů pod Špičákem

19.05 2010

Pod mosteckým vrchem Špičák na novém letišti, kde před týdnem proběhl Mostecký pohár v letecké akrobacii, v tomto týdnu probíhal druhý tréninkový kemp českých reprezentantů v tomto sportovním odvětví a plynule tak navázal na předchozí soutěž.

Akrobatům však opět nepřálo nikterak přívětivé počasí, ale i přes to si obstojně zalétali a potrénovali. Náhodným návštěvníkům se tu tedy (kromě kluzáků Swift S1, Fox MDM 1) představil celý letadlový park české akrobatické ekipy a to ruské Suchoje, sólové Su-31M a dvoumístný Su-29 spolu se Zlinem Z-50LS, které doplnily dvoumístná Extra EA-330LC sazečského Marka Hyky a EA-330SC karlovarského Petra Kopfsteina. Čeští reprezentanti mají za sebou tedy už dva společné výcvikové tábory šéfem reprezentace Stano Bajzíkem a to koncem dubna v Moravské Třebové a uplynulém týdnu v Mostě. Před sebou ještě mají jedno soustředění v první polovině června v Jindřichově Hradci, které proběhne krátce po Karlovarském poháru v Toužimi a přímo na něj naváže Mistrovství České republiky na jindřichohradeckém letišti začínající 17.června 2010.

Ve druhé polovině června se navíc v pražských Letňanech uskuteční i republikový šampionát v letecké akrobacii na kluzácích. Do toho by se měla ještě vklínit královehradecká soutěž ve Freestyle. V letních měsících čeká české reprezentanty vskutku nabitý program co se mezinárodních soutěží týče. Ve druhé polovině července se Jan Rozlivka, Přemysl Vávra a Miroslav Červenka vypraví do finského Jämijärvi na desátý evropský šampionát akrobatických kluzáků v kategorii Unlimited a tamtéž se uskuteční i první ročník soutěže třídy Advanced.

→ celý článek na portálu Magazín letiště České Republiky