Czech  English

Světový pohár v akrobatickém létání: 320 km/h a absolutní přesnost

19.06 2008

Nebe nad Roudnicí bylo v neděli 8. června plné hvězd i během dne. Polabí však nehrozilo zatmění slunce; na roudnickém letišti se sešli zástupci světové špičky akrobatického létání a v rámci jedinečné letecké show World Aerobatics Cup 2008 předli své umění. Hvězdy světové akrobacie se spolu utkali o vítězství v premiérovém závodě, který příští sezonu expanduje do celosvětového poháru.

Výkony letců v kategorii Unlimited při rychlosti až 320 km v hodině a přetížení až 10G vyžadovali absolutní přesnost pilotáže, výborný odhad a hlavně naprostou soustředěnost. Jedna jediná chyba nebo jedno vteřinové zaváhání se jim mohlo stát osudným.

Kvalitní podívanou zaručila již jména zúčastněných, mezi kterými nechyběli absolutní mistr světa a Evropy Michail Mamistov, mnohonásobný mistr světa, Evropy a Ruska Viktor Čmal, jediná dámská vítězka Světového poháru – Grand Prix Světlana Kapanina, australský šampión Matt Hall, finský mistr Sami Kontio, slovenský reprezentant František Pytlík, nebo reprezentanti České republiky Jan Adamec, Jan Rozlivka a Martin Šonka.

→ celý článek na portálu G2