Czech  English

Rozhovor s Janem Rozlivkou

04.01 2010

Jan Rozlivka…aneb pošťák zvoní vždy dvakrát… není ovšem řeč o románu Jamese Mallahana Caina, ale o jednom z nejlepších českých akrobatických pilotů Janu Rozlivkovi, který svůj letecký život dělí právě na dvakrát, protože trochu schizofrenně létá jak na kluzácích, tak na motorových akrobatických speciálech.

Sedmatřicetiletý letec, jednatel direct marketingové firmy – člena rodiny Swiss Post, jemuž je dopingem svíčková od babičky, je úřadujícím mistrem republiky v akrobacii na kluzácích třídy Unlimited, vicemistrem České republiky ve stejné třídě na motorových letounech, druhý vicemistr světa v bezmotorové akrobacii na kluzácích a s družstvem (s Přemyslem Vávrou a Miroslavem Červenkou) úřadující vicemistr světa a úřadující mistr Evropy z loňského roku.

S létáním začínal v roce 1987 v Letňanech a přes větroně a ultralehká letadla se postupně dopracoval k letecké akrobacii, do reprezentace a do světové špičky. Také byl instruktorem létání v benešovských firmách Bemoair, F-air a GAC, ale od roku 2002, kdy se stal členem reprezentace patří pod křídlo Leteckého Akrobatického Centra Moravská Třebová.

Jak se Jan Rozlivka ohlíží za letošním, pro něj tak úspěšným rokem?

→ celý článek na portálu Letistecr.cz