Czech  English

Počasí leteckým akrobatům zatím příliš nepřeje

19.06 2010

Jindřichův Hradec – Ani v pátek počasí Mistrovství České republiky v akrobatickém létání v Jindřichově Hradci příliš nepřálo.

Podle vyjádření manažerky Barbory Babčanové se organizátoři snažili využít k létání každou „díru na obloze“, tedy každou možnou minutu, kdy se oblačnost alespoň trochu roztrhala a bylo možné létat i ve vyšší výšce, jak je pro soutěž potřeba. Ani sobotní ranní pohled na oblohu ale nedával naději na markantní vylepšení letových podmínek. „Pokud by počasí nevyhovovalo ani během soboty, budou se soutěžní lety předvádět ještě v neděli dopoledne,“ uvedla Babčanová.

Na letišti v Jindřichově Hradci zatím podle jejího sdělení stihli téměř všichni účastníci mistrovství odletět první sestavu, tak zvanou povinnou. K tomu, aby mohly být závody uznány za platné a mohl být vyhlášen vítěz, je třeba odletět alespoň dvě sestavy. Další v pořadí je nyní volná sestava, kterou si piloti připravují sami. Pouze Sportsmani (nejnižší kategorie) v příštím letu předvedou tajnou sestavu, se kterou se seznámili v pátek odpoledne a nebudou mít podle pravidel možnost si je předem vyzkoušet.

Podle informací Barbory Babčanová vypadají prozatímní průběžné výsledky tak, že první v kategorii Unlimited (nejvyšší kategorie) zatím skončil Jan Rozlivka, velmi těsně za ním se umístil Petr Kopfstein. V kategorii Intermediate zatím vede Robert Kolín. „Volná a později tajná sestava může ale pořadí zcela promíchat,“ dodala Babčanová. Výsledky dalších dvou kategorií (Advanced a Sportsman) zatím nebyly vyhlášeny. V každé z nich totiž ještě chybí jeden závodník, který povinnou sestavu zatím kvůli počasí neletěl.

→ celý článek na portálu flyMag