Czech  English

Ohlédnutí za sezónou 2009

10.11 2009

Ceská škola letecké akrobacie v podání našich reprezentantu všech výkonnostních kategorií slavila v letošní sezóne výrazné úspechy hned na nekolika mezinárodních kolbištích, a tak je více než vhodné odhlédnout se za práve završenou sezónou.

Jan Rozlivka, kategorie Unlimited (motorová a kluzáky):

Letošní sezónu hodnotím velmi pozitivně. Podařilo se mi vše zorganizovat tak, že jsem měl dostatek času na trénink, a toto úsilí jsem náležitě zúročil na mistrovství světa v bezmotorové akrobacii, kde jsem dosáhl svého dosud nejlepšího umístění, a to třetího místa v jednotlivcích overall, a získal jsem tedy bronzovou medaili a další bronz za povinnou sestavu. Spolu s Mírou a Přemkem jsme vybojovali stříbro v týmech. Takže tyto medailové žně byly asi tou největší radostí této sezóny.

V Unlimited motorové jsem se letos zúčastnil svých druhých mezinárodních závodů, a to MS v anglickém Silverstone. Po první zdařilé sestavě, kde jsem skončil na devatenáctém místě, mě trochu opustilo štestí a skončil jsem celkově v polovině závodního pole. Myslím, že pokud se podaří vytrvat v nastaveném tréninkovém tempu a peníze a zdraví dovolí, mužeme se v budoucnu pokusit o medailové úspechy i v této nejvyšší kategorii. Nejvíce si asi cením toho, že stejnou pohodu v týmu, kterou dlouhodobě máme v Unlimited kluzáky, se podařilo letos najít i v Unlimited motorové. To je velmi důležitý atribut případného úspěchu a naplňuje mě velkým optimismem do budoucí sezóny, protože si myslím, že s těmito dvěma týmy, jichž jsem hrdým členem, něčeho dosáhneme

zdroj: Aero Hobby