Czech  English

Na finském dešti odplul šampionát

17.08 2010

Ale i tak se navzdory nepěknému počasí podařilo českým akrobatům ve finském Jämijärvi nějaké ty medaile vydolovat. Celý týden se mělo konat 1. FAI Mistrovství světa v letecké akrobacii na kluzácích ve třídě Advanced a 10. FAI Mistrovství Evropy v letecké akrobacii na kluzácích třídy Unlimited, jenže počasí průběh obou šampionátů fatálně ovlivnil a tak se podařilo odlétat jen to nejnutnější minimum a na eventuální vylepšení umístění už nezbyl čas.

V silné konkurenci a v souboji s deštěm se tak sice nepodařilo obhájit loňských šest medailí z Hosína (Mistrovství světa Unlimited), ale alespoň pětkrát přece jenom cinklo a i to lze vzhledem k extrémně náročným podmínkám považovat za úspěch. Bronz tak v celkovém pořadí vybojovalo na premiérovém mistrovství světa družstvo ve složení Petr Biskup (celkově 4.místo), Miloš Ramert (celkově 8.místo), Jan Rolínek (celkově 12.místo), Jiří Jeník (celkově 19.místo). K tomu přidal Petr Biskup zlatou medaili v tajné sestavě ME Advanced a tentýž kov Miroslav Červenka ve volné na Mistrovství Evropy Unlimited.

V tajné získal na ME Advanced stříbro Jan Rolínek a Petr Biskup ještě svůj jeden bronz v povinné sestavě. Ve třídě Unlimited skončilo družstvo ve složení Jan Rozlivka (celkově 12.místo), Přemysl Vávra (celkově 16.místo) a Miroslav Červenka (18.místo) nakonec páté místo…

→ celý článek na portálu Magazín letiště České Republiky